Що таке IASTM терапія в практиці масажиста

КОРОТКО ПРО IASTM ТЕРАПІЮ

Інструментальна мобілізація м’яких тканин (IASTM) – це терапія, в якій виконуючи масаж за допомогою спеціальних інструментів  покращується рухливість м’язів і сполучної тканини. Доказано, що IASTM є ефективним лікуванням різноманітних станів, включаючи розтягнення м’язів, розтягнення зв’язок, післяопераційну реабілітацію та хронічний біль. У цій статті будуть розглянуті різні способи роботи IASTM, а також переваги для терапевта від використання цієї методики.

МЕХАНІЗМ РОБОТИ IASTM ТЕРАПІЇ

IASTM працює шляхом руйнування спайок, фіброзу та рубцевої тканини, які утворилися в м’язах і сполучній тканині. Цей процес руйнування та повторного формування тканин відомий як ремоделювання, і це природний процес, який відбувається, коли тіло загоюється після травми. IASTM надає спосіб прискорити цей процес за допомогою спеціальних ергономічних інструментів «Блейдів». Не хвилюйтеся, ми не збираємося нікого різати, це просто сленгова назва інструментів мовою масажистів. «Блейди» покращують рухливість, зменшують біль та покращують функції тіла.

Відтворити відео

ПОКАЗАННЯ ДЛЯ ТЕРАПІЇ

Існує ряд станів, при яких IASTM можна використовувати в реабілітації та фізічній терапії:

Крім того, існує сучасна концепція корекції фігури в  IASTM терапії. Показання до масажу-  класичні  показання до антицелюлітнього масажу:

IASTM Therapy є чудовим вибором, якщо ви працюєте в сефрі відновлювального масажу обличчя, який дивовижно показує нам результати підтяжки обличчя. Вже з першого сеансу, шкіра виглядає свіжою, підтянутою, зменшуються зморшки.

IASTM можна використовувати як для профілактики, так і для лікування цих станів.

IASTM ТЕРАПІЯ ТА ФАСЦІЯ

Доведено, що під час IASTM терапії ми працюємо з фасцією. IASTM найчастіше використовується для пропрацювання фасціальних обмежень. Фасція – це тип сполучної тканини, яка оточує і підтримує м’язи, кістки та органи тіла. Вона складається з колагенових волокон, які розташовані хрест-навхрест. Коли ці волокна стають щільними або обмеженими, вони можуть викликати біль і скутість у м’язах і суглобах. IASTM працює для зняття цих обмежень, руйнуючи спайки та рубцеву тканину, що утворилися в фасції. Це призводить до покращення рухливості, зменшення болю та покращення функції. IASTM (ІММТ) терапія також ефективна в лікуванні фіброзу та спайок. Фіброз – це утворення рубцевої тканини, яке може виникнути після травми або операції. Спайки – це смуги рубцевої тканини, які утворюються між тканинами та органами.

Credit To ProHealth

Так виглядає фасція

Фізіологічний механізм IASTM ТЕРАПІЇ

Фізіологічний механізм IASTM все ще вивчається, але існує кілька теорій щодо того, як він працює. Одна з теорій полягає в тому, що IASTM допомагає збільшити приплив крові та циркуляцію в області, що обробляється. Цей посилений приплив крові приносить більше кисню та поживних речовин в область, що сприяє загоєнню. 

Нейрофізіологічний механізм IASTM терапії

Є також докази того, що IASTM має нейрофізіологічний ефект. Теорія полягає в тому, що пропрацьовуючи місце з проблемою, ми впливаємо на механорецептори, які подають сигнал в мозок, який в свою чергу розуміє де проблема та починає процес реабілітації. Тим самим, ми лише вказуємо мозкові на проблему, і запускаємо процес природньої регенерації.

ПЕРЕВАГИ IASTM ТЕРАПІЇ

IASTM має багато переваг, як для терапевта, так і для клієнта. IASTM є безпечною терапією, при умові правильного виконанні техніки. За допомогою ІММТ терпії майстер може швидше досягнути результатів для клінта, не навантажуючи до того свої руки.  IASTM можна використовувати як для профілактики, так і для лікування різноманітних станів. 

ІНСТРУМЕНТИ ДЛЯ IASTM ТЕРАПІЇ

Зараз існує чимало компаній, які виробляють інструменти зі власним дизайном, створеним під конкретні завдання майстра. AkiroBlade є виробником інструментів з нержавіючої медичної талі, оскільки це найбільш  відповідний матеріал до роботи з тілом, цей матеріал мінімізує накопичення бактерій на інструменті (на відміну від Guasha, в якому використовується мінеральне каміння для виробництва). Величезна перевага інструментів з нержавіючої сталі від AkiroBlade полягає в тому, що при правильному догляді, інструмент прослужить вам вічно.

Set Of Five Blades For IASTM Therapy
Якщо ви зацікавлені в тому, щоб дізнатися більше про IASTM, або якщо ви вважаєте, що цей спосіб може вам підійти, не соромтеся зв’язатися з нашим спеціалістом із IASTM, який дасть вам кілька порад щодо того, як почати. Дякуємо, що читаєте! Сподіваємося, що ця стаття була корисною для пояснення того, що таке IASTM і як він працює. Будь ласка, поділіться цією статтею з усіма, кому, на вашу думку, вона може бути корисною.

АВТОР
ОЛЕКСАНДР НІКОЛАЙЧУК

Спеціаліст IASTM Терапії та автор концепції корекції фігури та ліфтингу обличчя в IASTM терапії

ОСТАННІ СТАТТІ