
Усунення целюліту за допомогою IASTM терапії
Механізм прибирання целлюліту за допомогою IASTM терапією та чому варто спробувати такий масаж.
Сьогодні терапевти та клієнти мають доступ до великої кількості масажних технік, а все більшої популярності набувають техніки за використанням спеціальних масажних інструментів. Звісно, всі вони мають на меті покращення стану тіла та організма в цілому, проте мають різний механізм роботи та способи впливу. Познайомимося з двома техніками IASTM і Gua Sha, щоб зрозуміти в чому різниця, а вона є.
Гуа Ша – це традиційна китайська лікувальна практика, яка передбачає м’яке зіскрібання шкіри гладким інструментом. “Gua” означає зішкріб, а “Sha” — петехії (червоні плями), які з’являються на шкірі в результаті вишкрібання. Вважається, що Гуа Ша покращує кровообіг, знімає біль і сприяє загоєнню. Механізм Gua Sha до кінця не вивчений, але вважається, що вишкрібання допомагає вивільняти застійну кров і лімфу з тканин. Це може допомогти зменшити запалення та сприяти притоку свіжої крові та поживних речовин до області. Gua Sha найчастіше використовується на спині, шиї та плечах, але його також можна використовувати на інших частинах тіла.
Хоча техніка Гуа Ша зазвичай вважається безпечним та ефективним способом зняття болю та напруги, існують деякі потенційні побічні ефекти, які слід враховувати. Найпоширенішим з них є синці, які можуть з’явитися, коли шкіру вишкрібають занадто сильно. Хоча синці, як правило, не є серйозними і зникають протягом кількох днів, вони можуть бути болючими та неестетичними. У рідкісних випадках можуть виникнути більш серйозні побічні ефекти, такі як кровотеча або інфекція.
Gua Sha датується кам’яним віком, і вперше він згадується в медичних текстах часів династії Хань (206 р. до н. е. – 220 р. н. е.). Gua Sha продовжував використовуватися протягом всієї історії Китаю, і врешті-решт поширився на інші частини Азії. На початку 20 століття Gua Sha був представлений на Заході доктором Dr. Zhang Guomin, який використовував його для лікування пацієнтів з ревматичними захворюваннями.
IASTM терапія та техніка Gua Sha є двома популярними методами для лікування м’язового болю та дискомфорту. Та часто, люди, які не знайомі з тією та іншою технікою, хибно стверджують, що це одне і теж. Варто трохи розібратись в IASTM терапії, щоб стала зрозуміла очевидна різниця. IASTM терапія використовує спеціальні інструменти “Блейди” для роботи з фасцією, а техніка Гуа Ша передбачає використання скребку для вишкрібання верхнього шару шкіри, тобто ми впливаємо на різні частини тіла. Обидва методи можуть бути ефективними для полегшення болю, але терапія IASTM, як правило, вважається більш корисною, оскільки пропрацьовує не зовнішій косметичний недолік, а вирішує проблему його походження. Крім того, терапія IASTM менш імовірно спричинить синці або подразнення шкіри, ніж техніка Гуа Ша. В результаті терапія IASTM часто є кращим варіантом для лікування м’язового болю та травм.
IASTM, або інструментальна мобілізація м’яких тканин, — це підхід до лікування, який використовує спеціальні інструменти для пошуку та лікування ділянок дисфункції в м’яких тканинах.
IASTM можна використовувати для лікування різноманітних станів, включаючи тендиніт, міофасціальний біль та тригерні точки. Він також набуває популярності завдяки роботі в корекції фігури та ліфтингу обличчя. Метою IASTM є руйнування рубцевої тканини, фіброзу та інших обмежень у м’яких тканинах, відновлення нормальної функції та діапазону руху. IASTM часто використовується в поєднанні з іншими методами мануальної терапії, такими як масаж і розтягування. IASTM є ефективним підходом до лікування багатьох поширених захворювань опорно-рухового апарату. Він безпечний, м’який і неінвазивний, він може значно полегшити біль і відновити нормальну функцію.
Під час IASTM терапії ми пропрацьовуємо фасцію. Фасція – це сполучна тканина, яка плететься по всьому тілу людини. Вона забезпечує підтримку та захист наших м’язів, кісток та органів. Фасція може стати щільною і обмеженою через травму, або нерухливий спосіб життя. Це може призвести до болю і зниження діапазону руху. Інструментальна мобілізація м’яких тканин (IASTM) – це практична терапія, яка використовує інструменти, щоб допомогти зняти ці обмеження. Концепція роботи є важливим фактором IASTM. Більше про спосіб впливу та механізм роботи IASTM терапії можна прочитати у статті “Що таке IASTM терапія в практиці масажиста”.
IASTM, або інструментальна мобілізація м’яких тканин, є відносно новим методом лікування, який набуває популярності як серед терапевтів, так і серед пацієнтів. Перший інструмент IASTM був розроблений Джоном Грестоном на початку 1990-х років. Грестон був фізіотерапевтом, який шукав більш ефективний спосіб лікування своїх пацієнтів з травмами м’яких тканин. Він придумав використовувати невеликий ручний інструмент, виконаний з нержавіючої медичної сталі. Інструмент Грестона швидко завоював популярність серед інших терапевтів, а будь-які різні компанії почали виробляти власні версії інструментів IASTM. Завдяки своїй ефективності IASTM безсумнівно продовжить набирати популярність у наступні роки.
Інструменти IASTM виготовлені з нержавіючої сталі, плюсом матеріалу є те, що на ньому не збираються бактерії, оскільки полірована сталь є не пористим матеріалос, та не дає бактерії закріпитись на інструменті. Завдяки цьому за інструментами IASTM легко доглядати та підтримувати стерильними. Також інструменти мають різну вагу, тому терапевту легко підбирати арсенал блейдів під рішення конкретної проблеми клієнта, тим самим покращуючи свою ергономічність та не навантажуючи суглоби, адже у правильно підібраного блейда вистачає ваги, для якісного пропрацювання без використання сили.
Інструменти Gua Sha часто виготовляються з нефриту, або інших гладких каменів, ща є пористим матеріалом. Останні дослідження показали, що ці засоби можуть містити небезпечні бактерії. В одному дослідженні дослідники виявили, що 17% інструментів Gua Sha дали позитивний результат на стафілокок, тип бактерій, які можуть викликати шкірні інфекції. Практикуючі Gua Sha повинні обов’язково ретельно очищати інструменти після кожного використання, щоб уникнути поширення бактерій. При правильній дезинфекції інструментів (обов’язковій ретельній дезінфекції після кожного масажу) техніка є безпечною.
Сподіваємось ця стаття дала Вам розуміння різниці між двома техніками. Читайте також наші інші корисні матеріали на тему IASTM (ІММТ) терапії.
Механізм прибирання целлюліту за допомогою IASTM терапією та чому варто спробувати такий масаж.
Самомасаж за IASTM терапією новий підхід догляду за своїм здоров’ям. Для
Відмінності IASTM терапії та інструментів для масажу (юлейдів) та китайської техніки скребку Gua Sha…
Одна з теорій походження IASTM терапії йде з часів Давньоримськіх термій, а прапрадідом вважаться…
IASTM працює шляхом руйнування спайок, фіброзу та рубцевої тканини, які утворилися в м’язах і сполучній тканині…
Вибираєш блейд для IASTM терапії в реабілітації? Ми підібрали топові моделі за оцінкою спеціаліста-реабілітолога
Copyright © AkiroBlade 2022 • All Right Reserved